Drodzy Goście!

Jest nam bardzo miło znowu powitać Was w Plastynarium. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa prosimy o zachowanie dotychczasowych zasad higienicznych.
W działach produkcji, w których można obserwować naszą załogę przy codziennej pracy, w dalszym ciągu obowiązuje noszenie maseczki.

Dziękujemy za wpółpracę i cieszymy się na Waszą wizytę.

Wasz Zespół Plastynarium

text-section-with-img

Bilety i godziny otwarcia


Piątek – Niedziela
10–18 godz. (wstęp do godz. 16)


Normalny: 12,00 €
Ulgowy*: 10,00 €

*Upoważnieni do biletów ulgowych:
Wyłącznie za okazaniem aktualnego dokumentu uprawniającego do zniżki:
dzieci** i młodzież (7-18 lat), seniorzy, uczniowie, praktykanci i studenci (do 30 lat), grupy min. 10-osobowe, żołnierze służby zasadniczej i zastępczej, bezrobotni, inwalidzi (wystawa jest wolna od barier).

Wstęp wolny:
dzieci do lat 7, nauczyciele i wykładowcy (po okazaniu legitymacji lub zaświadczenia ze szkoły),
opiekunowie osób niepełnosprawnych ruchowo,
donatorzy Instytutu Plastynacji, przedstawiciele prasy.

**Dzieciom poniżej 14 roku życia wstęp do PLASTYNARIUM jest dozwolony wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej.

Czym jest PLASTYNARIUM?

Po kosztownej renowacji ówczesnej fabryki tkanin, na powierzchni 3.000 metrów kwadratowych, zwiedzający otrzymują obszerny wgląd w anatomię ludzką i zwierzęcą, jak również w rozmaite techniki preparacji. Przy pomocy najnowszej techniki w Guben powstają preparaty dydaktyczne ... oraz całościowe plastynaty anatomiczne służące kształceniu lekarzy oraz uświadomieniu laików.

PLASTYNARIUM jako publiczna część firmy Gubener Plastinate GmbH ucieleśnia ideę demokratyzacji anatomii Gunthera von Hagens, poprzez umożliwienie nauki na prawdziwych ludzkich preparatach także medycznym laikom.

W naszym naukowym warsztacie uczniowie, stażyści i studenci mogą przy pomocy udostępnionych plastynatów, modeli, tablic, komputerów i literatury fachowej we własnym zakresie pogłębiać swoją wiedzę lub przygotowywać się do egzaminów.

Również lekarze, wykładowcy, personel i firmy medyczne, dzięki unikatowym plastynatom znajdą tu okazję do praktycznego dokształcania lub badań naukowych na wysokim poziomie.


Grupy i zwiedzanie z przewodnikiem

Dla grup ponad 20-osobowych udostępniamy zwiedzanie z przewodnikiem lub bez, także poza normalnymi godzinami otwarcia, po wcześniejszej rezerwacji terminu.
Przewodnik jest dostępny dla grup od 10 osób, po wcześniejszej rezerwacji terminu. Koszt jednego przewodnika wynosi 70 EUR i jest płatny dodatkowo do ceny wstępu. Zwiedzanie trwa ok. 2 godziny i obejmuje działy: historia anatomii, warsztat plastynacji wraz z preparacją i pozycjonowaniem. Zaleca się grupy maksymalnie 20-osobowe. Oprowadzanie dla grup mniejszych niż 10 osób kosztuje 170 EUR (włącznie z ceną wstępu).

Rezerwacja terminów dla grup oraz zamawianie przewodnika:
Tel.: +49 3561 5474 382
Fax: 03561 – 5474121
E-Mail: info@plastinarium.de

Nauczyciele i rodzice

Nauczyciele i wykładowcy mogą zwiedzić PLASTYNARIUM bezpłatnie przed planowaną wycieczką z uczniami. Bezpłatny wstęp będzie udostępniony po okazaniu pisemnego potwierdzenia szkoły.

ZAPLANUJCIE WIZYTĘ Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ
Wizyta w PLASTYNARIUM umożliwia autentyczne poznanie ludzkiego ciała i stanowi pedagogiczne wzbogacenie w stosunku do wiedzy podręcznikowej.
Przekazane zostaną m.in. następujące aspekty:

  • Odkrywanie anatomii układ po układzie, od układu ruchowego po nerwowy
  • Zrozumienie niezależnych funkcji poszczególnych systemów oraz ich współdziałania w organizmie
  • Przeciwstawienie zdrowych narządów z eksponatami patologicznymi, np. zdrowa wątroba w porównaniu z marskością wątroby, czy zdrowe płuca i płuca palacza
  • Rozbudzenie świadomości własnego ciała i odpowiedzialności za nie
  • Różnorodność plastynatów umożliwiających szczegółowe spojrzenie na mięśnie, kości, ścięgna, nerwy, naczynia krwionośne i narządy wewnętrzne
  • Ekscytujące i niesamowite fakty dotyczące ludzkiego ciała, wzmagające efekt dydaktyczny
  • Plastynaty w rozmaitych pozycjach ukazujących współgrę poszczególnych układów ludzkiego ciała podczas codziennych czynności
  • Ukazanie zarówno potencjału, jak i słabości ludzkiego ciała

Wydarzenia i aktualności

W naukowej atmosferze PLASTYNARIUM można wynająć pomieszczenia na szkolenia, kongresy i zjazdy. Oferujemy tutaj sale konferencyjne (do 60 osób).Zapytania i rezerwacje terminów:
Tel.: +49 3561 5474 382
Fax: 03561 – 5474121
E-Mail: info@plastinarium.de

gunther-von-hagens-002