Firma Gubener Plastinate GmbH jest jedynym na świecie producentem preparatów dydaktycznych von Hagensa, które powstają tu pod kierownictwem Dr. Gunthera von Hagensa, wynalazcy plastynacji. Ponad 400 instytucji edukacyjnych z całego świata wykorzystuje nasze preparaty w celach dydaktycznych. PLASTYNARIUM jest publicznie dostępną częścią firmy Gubener Plastinate GmbH, przez co realizowana jest zamierzona polityka jawności i przejrzystości firmy.

text-section-with-img
the-plastination-technique-05

Celem von Hagens Plastination jest umożliwienie, przy pomocy prawdziwych ludzkich preparatów, bezprecedensowego doświadczenia edukacyjnego – i to w równym stopniu studentom i wykładowcom, lekarzom i naukowcom, personelowi medycznemu i zainteresowanym laikom.

Firma Biodur Products oferuje tworzywa sztuczne, urządzenia i środki pomocnicze dla plastynacji. W swojej ponad 40-letniej historii, firma Biodur weszła na rynki światowe, a do jej zadowolonych klientów zaliczają się liczne uniwersytety, instytucje oraz osoby fizyczne.

text-section-with-img
the-plastination-technique-05

BODY WORLDS Gunther von Hagens’ to pierwsze wystawy anatomiczne preparowanych ciał ludzkich, które zostały udostępnione szerokiej publiczności. Począwszy od serii wystaw w 1995 roku w Japonii po dziś dzień, ponad 50 milionów zwiedzających w ponad 140 miastach Afryki, Azji, Europy i obu Ameryk miało okazję obejrzeć tę najpopularniejszą i najniezwyklejszą wystawę świata.

Wystawa BODY WORLDS - ANIMAL INSIDE OUT dosłownie wywraca anatomię zwierzęcą do góry nogami. Stworzona i zarządzana przez twórców BODY WORLDS – Dr. Gunthera von Hagensa i Dr. Angelinę Whalley wystawa pozwala obejrzeć tajemnice budowy wewnętrznej zwierząt – bez okrywy skóry, sierści czy piór. Podczas tej niezapomnianej ekspedycji zwiedzający spotyka ponad 100 eksponatów, od maleńkiej myszy po 6-metrowego słonia. Tak oto wystawa jest przygodową podróżą przez królestwo zwierząt, która dosłownie bez otoczki ukazuje, co sprawia, że zwierzęta żyją i oddychają, biegają i pływają, latają i odczuwają.

text-section-with-img