Gubener Plastinate GmbH, jako firma zajmująca się obróbką tworzyw sztucznych, jest światowym liderem w produkcji prawdziwych ludzkich preparatów, utrwalonych techniką plastynacji, wynalezioną i opatentowaną przez Dr. Gunthera von Hagens. Z Guben w Brandenburgii pochodzą preparaty anatomiczne służące do szkolenia i dalszej edukacji fachowego personelu medycznego na uniwersytetach całego świata, jak również na potrzeby wystawy BODY WORLDS.

Pilnie poszukujemy osoby na stanowisko:

Pracownik plastynacji

Twoje zadania:

  • Bieżące czynności w procesie plastynacji – produkcji preparatów dydaktycznych, jak plastynaty silikonowe, plastry i odlewy naczyń krwionośnych
  • Zastosowanie rozpuszczalników i żywic syntetycznych w procesie plastynacji
  • Współudział w doskonaleniu stosowanych technik
  • Nadzorowanie i dokumentacja procesu produkcyjnego
  • Pobieranie i samodzielna weryfikacja próbek w laboratorium
Twój profil:
  • Wykształcenie chemiczne średnie lub wyższe lub alternatywnie wykształcenie techniczne z umiejętnościami manualnymi i obsługą maszyn, idealnie z doświadczeniem zawodowym w branży chemicznej
  • Niezbędna zdolność do noszenia maski oddechowej
  • Podstawowa znajomość przepisów BHP w zakresie postępowania z chemikaliami
  • Dobre kwalifikacje techniczne i zaradność
  • Odpowiedzialność i wysoka jakość pracy
  • Zdolność do pracy w zespole i niezawodność
  • Uprawnienia na wózek widłowy

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie kompletnych dokumentów aplikacyjnych na adres:
Gubener Plastinate GmbH
Uferstraße 26
03172 Guben
oder per E-Mail an: info@plastinarium.de

Preparator
preparacja medyczna oraz zwierząt

  • Produkcja anatomicznych preparatów dydaktycznych i wystawowych
  • Preparacja całych ciał lub części ciał ludzkich z 30% roztworu etanolu
  • Pozycjonowanie ludzkich i zwierzęcych preparatów mięśniowych
  • Pozycjonowanie części ciała, narządów i preparatów kompleksowych
  • Modelowanie i czynności naprawcze na utwardzonych plastynatach
  • Obsługa zwiedzających i oprowadzanie wycieczek po PLASTYNARIUM
  • Stałe doskonalenie swoich umiejętności poprzez naukę na preparatach oraz przy pomocy specjalistycznej literatury anatomicznej i fachowego personelu
  • Wiedza z zakresu anatomii lub gotowość jej szybkiego przyswojenia
  • Dobra wyobraźnia przestrzenna
  • Gotowość do stałego dokształcania się
  • Dbałość o dobrą atmosferę pracy
  • Zaangażowanie i duch zespołowy

03172 Guben